وبینار یا کلاس آنلاین را چگونه شرکت کنم؟

وبینار یا کلاس آنلاین چیست؟

وبینار (webinar)یکی از ابزارهای مهم در آموزش است و در دنیای امروز، این تکنولوژی باعث شده است. که فراگیران بسیاری بتوانند از این ابزار به خوبی بهره مند کنند و هر روز هم گسترش می یابد.

شاید تا چند سال پیش استفاده از این ابزار در ایران یک آرزو بود! چون سرعت اینترنت و یا شناخت نسبت. به این ابزار به خوبی وجود نداشت ومدرسان نمی توانستند به خوبی از این ابزار آموزشی استفاده نمایند.

ولی در حال حاضر یکی از ابزار های بروز که در دسترس همه قرار گرفته وبینار می باشد.در این ابزار استاد با استفاده از یک لپ تاپ و یک خط اینترنت پرسرعت مطالب آموزشی خود را از طریق مختلف به نمایش می گذارد. و فراگیران نیز با استفاده از نرم افزارهای موجود  استفاده از وبینار که استاددر اختیار آنان قرار می دهد صوت،تصویر ، فایل های آموزشی و… را به راحتی در یافت میکند ودر منزل ، محیط کار، درمسافرت و …. می تواند همراه با دیگر افراد از کلاس لذت ببردو از مطالب استاد بهره مند شود.

وبینار

چرا باید از وبینار یا کلاس آنلاین استفاده کرد؟

یکی از ابزار های روز آموزشی است که  می تواند در یاد گیری شما بسیار مفید باشد و اگر یکبار از این ابزار آموزشی استفاده کرده باشید لذت یادگیری را خواهید چشید و همیشه  در دوره های آنلاین شرکت خواهید کرد.

ابزارهای مورد نیاز استفاده از وبینار یا کلاس آنلاین چیست؟

اگر می خواهید در وبینار شرکت کنید باید ابزارهای زیر را بسته به نوع نرم افزار استفاده کنید

وبینار

-لپ تاپ،رایانه و یا تبلت:

اگر می خواهید در وبینار شرکت کنید حتما باید از  یک لپ تاپ یا رایانه و یا یک تبلت استفاده کنید. شما بدون یکی از این ابزارها به هیچ عنوان نمی توانید در کلاس آنلاین شرکت کنید . اینکه از چه نوع لپ تاپ یا تبلت باشد فرقی نمی کند وقتی شمابتوانید که به اینترنت متصل شوید کافای است.

-اینترنت:

یکی دیگر از ابزارهای مهم داشتن خط اینترنت است که سرعت اینترنت باید بالا باشد و خط اتصال به اینترنت با سرعت حداقل ۵۱۲kb باید باشد.

-هدست:

برای اینکه صدای استاد را به خوبی بشنوید می توانید از هدست استفاده کنید.

-مرور گر :

مرور گر شما باید حتما google chorome باشد که به راحتی بتوانید وارد صفحه برگزاری رویداد باشید.

 

مزایای استفاده از وبینار یا کلاس آنلاین برای فراگیران چیست؟

استفاده از وبینار یا کلاس مجازی مزایای بسیاری دارد که هم استاد می تواند از این مزایا بهره مند شودو هم فراگیران که اگر شما فراگیر باشیدمزایای زیر را دارد که به آن خواهیم پرداخت.

-رفت و آمد

یکی از مزایای مهم آن حذف رفت و آمد به دوره آموزشی است . اغلب شرکت کنندگان از شهر های مختلف هستند و امکان این که این مسافت ها را بیایند شاید برایشان سخت باشد و یا شاید اصلا امکان نداشته باشد . اگر از این ابزار استفاده کنید می توانید در تمام کلاس ها حضور داشته باشید.

-هزینه کمتر:

شاید برای شما هزینه هم مهم باشد و وقتی که یک دوره بخواهد بصورت حضوری برگزار بشود هزینه هایی دارد که معمولا این هزینه ها از مخاطبان دریافت می شود ولی با این شیوه هزینه های خیلی کمتری مخاطبان پرداخت می نمایند.

-راحتی بیشتر:

فقط کافی است یک بار امتحان کنید می بینید که چقدر زحمت شما کمتر است و خیلی آسوده تر در کلاس حضور دارید.

-صرفه جویی در زمان:

اگر برای شما زمان محدودیت دارد و نمی توانید محل زندگی و کار خود را ترک کنید می توانید با حضور در وبینار بشدت از زمان خود صرفه جویی کنید.

اگر بخواهم در وبینار های مدیر نوین شرکت کنم باید چه کار کنم؟

مدیر نوین برای ثبت نام کنندگان در وبینار یک آدرس به ایمیلشان ارسال می کند  و این ایمیل حاوی نام کاربری و رمز عبورمی باشد و همچنین یک آدرس اینترنتی برای اینکه بتوانند به راحتی  در وبینار شرکت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.