تاثیر رنگ بر محیط کار

شاید شما به مکانها و فروشگاه هایی مراجعه کرده باشید که محیط آن برای شما بسیار آرامش بخش بوده باشد و شما از اینکه در آن محیط کار خود را انجام دهید لذت برده اید.و بالعکس شاید در مکانهایی نیز حضور داشته اید که ممکن است جو سنگینی برای شما بوجود آورده باشد و شما بخوبی نتوانستده اید در آن مکان کار خود را انجام دهید و می خواستید زود از آن مکان بیرون بروید و شاید به فکر بازگشت به آن مکان هم نیافتید.

این تاثیر طراحی و استفاده از رنگ است که شما رادر یک مکان مجذوب و یا از آن ترد می کند پس باید حواستان باشد که وقتی می خواهید یک مکان را طراحی کنید و با استانداردهای خودتان آن را طراحی و رنگ آمیزی کنید شاید به مسایل روانشناختی توجه نکنید و باعث شوید مستریان و کارکنانتان از آن محیط لذت نبرند و بهره وری کارشان پایین بیاید.

در یک پژوهشی از صنایع کشور انجام شده است که ببینند تاثیر رنگ بر محیط کار چگونه است به این نتایج دست یافتند و از دو منظر این پژوهش مورد بررسی قرار گرفت :

  • رروانشناسی رنگ و تاثیر آن بر انسان
  • کمک در ایجاد ایمنی و بهره گیری در نمادها و نشانه ها به منظور سرعت دادن در دیدن و تصمیم گرفتن

نتایج بسیار جالب بود و این شد که حتما باید رنگ آمیزی مدیرت شود و بر اساس یک استاندارد مشخص رنگ آمیزی محیط کار انجام شود تا بهتر استقرار نظام آراستگی(۵S) مدیریت گردد .و اطلاعات زیر بدست آمد:

تاثیر رنگ بر محیط کارچیست؟

الف- در اکثر شرکتهای مورد مطالعه ،رنگ ها صرفاً حضور داشتند و نه حضوری مناسب ، حضوری که متناسب با اهداف نظام آراستگی (۵S) نبود و روانشناسی رنگ در آن مدیرت نشده بود.رنگ ها در روی دیوار ها ، ماشین آلات و تجهیزات، درب ها ، پنجره ها، راه پله ها، ستون ها و… نشسته بود ولی فقط نشاط و شادی را به ارمغان آورده بود و دیگر اثراتی که مورد انتظار بود را فراهم نکرده است.

ب- شرکت ها بعضاً اطلاع نداشتند ،چه رنگ هایی باید در سالنهای تولید مورد استفاده قرار گیرد تا اهداف تولید را برآورده نماید و فقط رنگ ها را جایگزین رنگ های تیره کرده بودند و در عمل هم افراط و تفریط زیادی داشتند.و آنان هیچ گونه شناختی از روانشناسی رنگ و کاربردی هر کدام از رنگ ها نداشتند.

ج- در برخی از این شرکتها بمنظور ایجاد شادمانی در محیط کار تا آنجا پیش رفته بودند که رنگ های قرمز ،صورتی و بنفش در سطح گسترده ای در سالن های تولیدی استفاده شده بود

د- رنگ و کاربردی آن در صنایع تعریف نشده بود و نسب به اینکه رنگ ها با توجه به ویژگی هاوخصوصیاتشان می توانند اعتماد به نفس ،انعطاف پذیری، مسئولیت پذیری ،اعتماد ،اراده ،ثبات قدم، استقامت و پایداری ، شکیبایی، خردسندی، تواضع، تفکر و خلاقیت، صبوری، تمرکز،توان و …. را در محیط القاء می نماید و این عدم شناخت رنگ ها را تقلیل داده و محدود به استفاده از آن را در حوزه شادی و نشاط شده بود که بعضاً اثراتی منفی در برداشته اند.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]می خواهم در دوره آموزشی شناخت رنگ هاوکاربرد آن در نظام آراستگی شرکت نمایم.[/box]

ه- در برخی ازاین شرکتها ، رنگ ها بصورت نوارهای رنگی در کف سالن های تولیدی نقش بسته بودتا مسیر حرکت را مشخص کنند .

و- در بعضی از این شرکت ها رنگ های درخشنده حضوری پررنگ تر پیدا کرده و ازنور به میزان بسیار زیادی بهره گرفته بودند ، به طریقی که درخشندگی حاصل از نور ورنگ ها چشم ها را آزار می داد.

ز- بررسی ها بیانگر آن بود که اکثر شرکت ها رنگ و انتخاب آن ها را از منظر S1(اولین اصول نظام آراستگی )مورد توجه قرارد نداده اند و همانگونه که S1 تاکید بر این دارد که برای داشتن هر چیزی در محیط کار باید دلایل منطقی ارائه داد و به هشت (چ)(چه چیز،چرا،،چه میزان،چه مشخصاتی ،چه کیفتی ،چگونه،چه کسی با چه کسانی ،چه وقت)و یک (ک)(کجا) پاسخ های جامع عرضه داشت ،در غیر این صورت غیر ضروری تلقی می گردد ،آن ها در عمل جهت این سئوالات پاسخی ارائه نکرده بودند.

ح- برخی از مدیران و کارشناسان این شرکتها ،حضور پررنگ رنگ های تیره و عاری از طراوت وروحیه و عدم بهره گیری از رنگ های مناسب در محیط کار را جدا از شرایط بیرون از محیط کار تلقی نمی کردند .آنان اشاره می کردند که در جامعه نا نوعی گرایش به رنگ های تیره جنبه های رسمی به خود گرفته است، به گونه ای که گویا هر کس لباس تیره به تن داشته باشد از شخصیت متین برخوردار است و اگر لباس روشن و رنگ های شاد به تن کند ، فرد سبکی تلقی می شود.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]در یک پژوهشی از صنایع کشور انجام شده است که ببینند تاثیر رنگ بر محیط کار چگونه است به این نتایج دست یافتند و از دو منظر این پژوهش مورد بررسی قرار گرفت : ۱-روانشناسی رنگ و تاثیر آن بر انسان .۲-کمک در ایجاد ایمنی و بهره گیری در نمادها و نشانه ها به منظور سرعت دادن در دیدن و تصمیم گرفتن[/box]

ارزش گذاری رنگ در جامعه ، یکی از مشکلات است که در عرصه عمل ، در قالب صدور دستورالعمل های مختلف ، اختیار لازم و قدرت تصمیم گیری را از افراد سلب کرده است .ارزش گذاری رنگ در هر جامعه ای منجر به این می شود که افراد در انتخاب رنگ محدودیت ذاشته باشند و به طور نا خود آگاه ،نوع پوشش خود را تغییر داده و به رنگهای روی آورند که مورد انتقاد دیگران نباشندو یاد خوشایند دیگران باشدو بدین طریق از خودشان ،از طبیعت درونشاشن دور شوند و صاحب ورحیه ای افسرده و ناامید کننده گردند.

حال همین افراد به هنگام حضور در محیط کار ، همان رنگی را بر در و دیوار و ماشین آلات و …. استفاده می کنند که بر تن می کردند.

ط- در مجموع بررسی ها نشان می دهد مه فقط ۴ شرکت از ۲۳ شرکت مورد مطالع از رنگ در سطح خوبی استفاده کرده و هدفمند بهره برداری نموده بودند.

پس شما باید از همین امروز نگاه خود را به رنگ و استفاده از رنگ تغییر دهید و با استاندارد رنگ ها آشنا شوید تا بتوانید از رنگ ها بهره گیری زیادی داشته باشید و محیط کاری خود را لذت بخش نمایید.

آدرس کانال تلگرام مدیر نوین: http://telegram.me/modirenovin

نویسنده:رضایاوری

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.