در حال راه اندازی یک کسب وکار خانگی بودیم که بعد از کلی جلسه و برنامه ریزی با دوستان یکی از افرادی که تازه وارد جلسه شده بود یک دفعه گفت که فکر نمی کنید این کار ریسک داره و ممکنه کار خوب نشه و موفق نشوید؟

یک دفعه همه رفتند تو فکر و گفتند که ما سعی می کنیم که این کار به خوبی انجام بشه و موفق بشویم.

اگر هم نشود ما کارخودمون را انجام داده ایم 

تعدادی از افرادی که در جلسه بودند بایاس و ناراحتی اعلام کردند که راست میگه اگر موفق نشیم چکار کنیم؟

بحث و گفتگو در خصوص عدم موفقیت طرح شروع شد و هر کسی در این خصوص نظرات خودش رو می داد که اگر موفق نشدیم باید چه کاری بکنیم و چطوری ضرر نکنیم و کلی مطلب که هیچ فایده ای نداشت.

خلاصه سرتون رو درد نمیارم که این گفتگو ها در پایان منجر به انصراف تعدادی از افراد شد و گفتند که ما ریسک رو نمی پذیریم .

هر چند که این موضوعی که از طرف این آقا مطرح شد در قالب نگرانی مطرح شد ولی چون این نگرانی بطور خوبی بیان نشده بود چنین موضوع را پیش آورد.

 اما نکته ای که از این موضوع می توانم برای شما بیان کنم این است که:

اگر می خواهید کاری انجام دهید از جنبه های مختلف بررسی کنید

این بررسی دارای ابعاد مختلف باید باشد هم جنبه موفقیت و راهبرد رسیدن به اهداف و هم موانعی که ممکن است باعث شود که فعالیت شما را به تعویق بیاندازد وشما موفق نشوید.

این موضوعات باید دارای راه های مختلف باشد و شما فقط از یک راه نمی توانید موفق شوید و باید راه های مختلف را در پنل کاری خود داشته باشید .

اگر می خواهید کاری را شروع کنیدو مطمئن هستید که تمام جوانب کار را لحاظ کرده اید بدون توجه به صحبت های دیگران فعالیت هایی که برنامه ریزی کرده اید را انجام دهید.

به این توجه کنید هیچ کاری بدون شکست و دغدغه نیست و هر کاری ریسک خودش را دارد و اگر به عدم موفقیت فکر کنید نمی توانید درست تصمیم بگیرید و مدام ترس دارید که به نتایج نرسید .

اما وقتی به اهداف خود توجه کنید برنامه ریزی و اجرا می کنید مسیر موفقیت سریع تر و بهتر انجام می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.