چگونه نویسنده شویم؟ نکاتی کاربردی در مورد نویسندگی

چگونه نویسنده شویم؟ نکاتی کاربردی در مورد نویسندگی

من اغلب از خوانندگان این سوال را می پرسم که “چگونه نویسنده شویم؟” به نظر من کمی عجیب است که من معمولاً این سؤال را از طریق ایمیل دریافت می کنم، بنابراین پاسخ اجتناب ناپذیر این است که “خوب، شما در حال حاضر یک نویسنده هستید”. اما در مورد کسانی که می خواهند در نوشتن بهتر شوند چطور؟

به نظر من، نوشتن مهم­ترین مهارتی است که یک نفر می تواند داشته باشد. نویسنده خوب بودن باعث می شود متفکر بهتر و منسجم تری باشید. همچنین این یکی از معدود رسانه هایی است که مهم نیست چه کاری انجام می دهید، یا چه کسی در زندگی هستید، تقریباً هر روز خواهید نوشت.

چه بخواهید ایمیلی ارسال کنید و یا چه بخواهید وضعیت Facebook تان را بروزرسانی کنید، توانایی بیان دقیق افکار خود یک مهارت فوق العاده با ارزش است.

در طول هفته گذشته، شما احتمالاً افراد زیادی را در feed فیس بوک خود دیده اید که هم می توانند و هم نمی توانند ایده های خود را به خوبی بیان کنند و اینجاست که از خودمان می پرسیم چگونه نویسنده شویم؟

صرف نظر از این که آیا در زندگی شخصی یا حرفه ای خودتان چه مهارت هایی دارید، این که این مهارت چقدر ارزش دارد را نمی توان انکار کرد.

همچنین صرفا به این دلیل که همه ما می نویسیم، لزوماً به معنای این نیست که همه ما “نویسنده” هستیم.

در این پست، من نه تنها به شما یاد می دهم که چگونه نویسنده شویم؟ بلکه می خواهم به شما کمک کنم تا درک کنید که چرا اینقدر مهم است که مهارت های نوشتن خود را بهتر کنید. پس بیایید یاد بگیریم که چگونه نویسنده شویم؟

چگونه نویسنده شویم؟

چگونه نویسنده شویم؟

در اینجا مواردی که من انجام داده­ام و همچنین افراد زیادی آن را برای تبدیل شدن به یک نویسنده انجام داده اند، آورده شده است.

۱) یک خواننده خوب شوید

همه بهترین نویسندگانی که می شناسم نیز خوانندگان خبره‌ای هستند. هرچه بیشتر بخوانید و به ویژه هر چه کتاب­های بیشتری مطالعه کنید، نویسنده­ای با کیفیت تری خواهید شد.

بدون درک این موضوع، شما عناصر متن را درونی می کنید و به آرامی خود را در آستانه پیاده سازی­شان در نوشته خودتان خواهید یافت. علاوه بر این، خواندن به شما ایده های بسیاری می دهد و هرچه ایده های بیشتری داشته باشید، راحت تر می توانید آنها را به نوشتار در بیاورید.

منابعی برای تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر

به کتابفروشی بروید:

حتما به کتابفروشی های شهر خود سری بزنید و سعی کنید هر روز چندین ساعت وقت خود را به خواندن اختصاص دهید. کتابفروشی ها بسیار لذت بخش هستند و می توانند ارتباط شما را با دنیای نویسندگی قوی تر کنند. همچنین در این مکان ها با افراد جذابی ملاقات خواهید کرد که شما راهنمایی خواهند کرد.

وب لاگ ها:

 به خواندن اختصاص داده شده است. از آن برای یافتن کتاب­ها و دیدن بررسی­ها استفاده کنید و بررسی کنید که دوستانتان چه می خوانند. شما می توانید چندین کتاب عالی را در اینجا بیابید که شاید قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده اید.

کتابخانه محلی:

بله، کتابخانه ها با منابع عالی و همه به صورت رایگان تکمیل شده اند. اکنون بیشتر کتابخانه ها علاوه بر کلیه مطالب سنتی، کتاب های آنلاین و منابع صوتی نیز دارند.

۲) هر روز بنویسید

مانند هر چیز در زندگی، تمرین کردن شما را به فرد عالی تبدیل می کند. اگر نوشتن خود را به ۳ توییت در ماه محدود کنید، احتمالاً پیشرفت چندانی نخواهید کرد. اما اگر هر روز بنویسید، متوجه خواهید شد که روند آسانتر می شود، افکار واضح تر می شوند و از همه مهمتر، شما بیشتر لذت خواهید برد.

انجام کارهایی که در آنها خوب هستیم همیشه سرگرم کننده تر است. نوشتن نیز از این قائده مستثنی نیست. یک راه عالی برای انجام این کار، نوشتن تعداد معینی کلمات در هر روز است.

افراد زیادی را می شناسیم که از روزی ۱۰۰ تا ۵۰۰ کلمه شروع کرده اند و الان در اوج کاری خود هستند و روزانه چندین هزار کلمه می نویسند. اگر کسی مثل من هستید که کل تجارتش در یک وبلاگ و اینترنت ساخته شده است، چطور؟ خوب، هرچه بیشتر بنویسم، موفق تر می شوم.

آیا برای نوشتن روزانه به کمک نیاز دارید؟ ابزارهای زیادی هستند که می توانند شما را برای نوشتن بهتر کمک کنند. می توانید یک جست و جو کوتاه در اینترنت انجام دهید و با ابزارهای نویسندگی بیشتر آشنا شوید.

۳) یک وبلاگ را شروع کنید

وبلاگ ها، که یکی از بهترین راه های نویسنده شدن است، یک راه بسیار ساده برای تبدیل شدن به یک نویسنده عالی! سریعترین راه برای انجام این کار، شروع یک وبلاگ است. شروع یک وبلاگ به طور کامل زندگی من را تغییر داد. این سایت از سال ۲۰۰۹ آغاز شد و به زندگی ای منجر شد که هرگز تصورش را نمی کردم.

اثرات مثبت این کار به سرعت اتفاق افتاد و زندگی من را دگرگون کرد.

مطمئن نیستید که در مورد چه چیزی بنویسید؟ من هم نبودم؛ فقط برگردید و نگاهی به آرشیوهای دیگران بیندازید و سعی کنید مثل های مطالبی بنویسید. اما من در مورد هر آنچه که علاقه مندم یا به آن فکر می کردم، نوشتم و با گذشت زمان جزئیات و موضوعات شروع به واضح تر شدن کردند، همین اتفاق برای شما نیز رخ خواهد داد.

۴) مکانی برای دریافت انتقادات واقعی پیدا کنید

این یک مشکل نه فقط برای نویسندگان، بلکه با افراد خلاق یا افراد تجاری هم هست. غالباً بدست آوردن بازخورد واقعی از افراد دشوار است زیرا افراد نزدیک به شما می خواهند احساس خوبی داشته باشید. آنها ترجیح می دهند خوب و مودبانه باشند تا آنچه را که واقعاً باید بشنوید به شما بگویند.

وقتی می خواهید مهارت­های نوشتاری خود را بهبود بخشید، این وحشتناک است. آخرین چیزی که شما می خواهید تکرار عادت های بد و یا صرف ساعت ها روی کارهای هنری که جالب نیستند، می­باشد.

نه مادر شما و نه دیگران نزدیک به شما احتمالاً بهترین فرد برای نقد کار شما نیستند. یک همتای تجاری یا مربی­ را که به آن اعتماد دارید پیدا کنید، یا می توانید انجمن­های آنلاینی را برای دریافت بازخورد واقعی هستند، پیدا کنید.

انجمنی برای نوشتن انتقادات و دل نوشته ها

شما می توانید در دوره نویسندگی ما شرکت کنید و همچنین وارد انجمن نویسند های ما شوید. از این طریق می توانید نقد های دیگران در مورد خودتان را بخوانید و دیگران را نقد کنید. همچنین خودتان را محک بزنید و کارهای دیگران با موشکافی بررسی کنید. اگر از خودتان می پرسید که چگونه نویسنده شویم؟ حتما این دوره را بگذارنید.

[highlight color=”yellow”]ما در وب سایت مدیر نوین هم قسمتی با نام “ماجرای کسب و کار شما” ایجاد کرده ایم که می توایند در این قسمت شما هم مطالب خود را  پس از ثبت نام در  وب سایت به رایگان انتشار دهید.[/highlight]

۷) روزنامه نگاری را آغاز کنید

این یک موضوع مشترک است که من در بین بسیاری از موفق ترین دوستان کارآفرینم دیده­ ام؛ آنها
روزنامه­ نگاری می کنند. بعضی اوقات فقط به مدت ۵ دقیقه در روز، اما برخی اوقات یک ساعت. روزنامه نگاری نه تنها به شما در سازماندهی افکار و اولویت بندی کارهایتان یا ابتکار عمل­تان کمک می کند، بلکه با نوشتن در آن به طور مرتب، شما بهبود پیدا خواهید کرد.

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، مهمترین کاری که می توانید برای تبدیل شدن به یک نویسنده انجام دهید نوشتن است. روزنامه نگاری می تواند روشی آسان برای شروع این کار باشد، بدون اینکه مجبور به اعلان عمومی هر یک از آن­ها شوید.

چگونه نویسنده شویم؟

در اینجا سه ​​وب سایت که من استفاده می کنم را براتون معرفی می کنم:

مدیر نوین:

بله این وب سایت یک وب سایتی هست که همه می توانند نوشته های خود را به اشتراک بگذراند . این بستر بسیار خوبی که براحتی و با چند کلیک می توانید هم خودتان و هم کسب و کارتان را معرفی کنید و به انتشار آن در قسمت ” ماجرای کسب وکار شما ” به میلیون ها نفر معرفی شوید.

ویرگول:

این وب سایت هم وب سایت خوبی که یک بستر برای شما فراهم کرده که می توانید نوشته های خودتان را در موضوعات مختلف انتشار بدهید.

شبکه های اجتماعی:

تمام شبکه های اجتماعی که قابلیت متن و تصویر دارد می تواند کمک شما بکند که شما یک نویسنده شوید 

البته یک نکته کنکوری:

در جایی مطالبتان را انتشار دهید که قابلیت نقد و ارسال نظرات برای شما وجود داشته باشد 

چرا می خواهید یک نویسنده شوید؟

تعداد تقریباً بی حد و حصر از دلایل خوب برای نویسندگی وجود دارد. شاید بخواهید وارد مراحل اول نوشتن آزاد شوید، شاید بخواهید بازدهی خود را بالا برده و نویسنده محتوا B2B شوید، یا شاید بخواهید خود کتاب­های زیادی را منتشر کنید. اما باید بدانید کدام یک از این دلایل، دلایلی هستند که می خواهید نویسنده بهتری شوید. مانند هر چیز دیگری، می توانید فقط مهارت های هنری خود را سنگین کنید و در صورتی که انگیزه مناسبی در پشت آن داشته باشید، مهارت های خود را بهتر کنید.

بنابراین انگیزه شما چیست؟

آیا نوشتن پست های فشرده تر در فیس بوک برای اثبات نحوه زندگی خودتان به دوستان تان است؟ آیا برای جلب توجه دیگران و یا شبکه های اجتماعی نویسندگی می کنید؟ یا دلایل قوی تر از این دارید؟

در طول این مسیر که آموزش خواهید دید که چگونه نویسنده شویم؟ بهتر است دلیل آن را نیز بدانید و انگیزه خود را کشف کنید. در این صورت تلاش های شما برای افزایش مهارت های‌تان پرثمرتر خواهد بود.

 

[padding right=”10%” left=”10%”][/padding]

شما که این مقاله را مطالعه کردید حتما دوست دارید که نویسنده شوید

این جای بسیار خوشحالی است 

یک مژده بدهم

شما هم با شرکت در دوره غیر حضوری “نویسندگی و انتشار کتاب پرفروش”  می توانید مسیر نویسندگی و چاپ کتاب را به خوبی فرا بگیرید

در مسیر تعالی باشید…

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ورود اعضا

عضویت در سایت مدیرنوین

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)