هر روز که می گذرد استقبال از کسب وکارهای خانگی رو به رشد است پس برای اینکه بتوانید در این گونه مشاغل موفق باشید باید روش های نوین مدیریت کسب و کار خانگی را فرابگیرید تا بتوانید در این بازاری که در حال رقابت است پیشی بگیرید .ما در این مقاله به بخشی از اقداماتی که شما به عنوان صاحب کسب و کار باید رعیت کنید برایتان به نگارش در آورده ایم امید است که با این مقاله بتوانید به رشد فروش خود کمک نمایید.

انگیزه باید داشته باشید

هر کاری نیاز به انگیزه دارد و اگر شما که در حال مدیریت کسب و کار خانگی هستید از کاری که می کنید لذت نبرید به هیچ عنوان نمی توانید یک رشد خوبی داشته باشید و ممکن است حتی افسردگی بگیرید.وقتی شما و خانواده اتان از این کار لذت می برید که شور و شوق فراوانی داشته باشید و هر لحظه برای کار خود عشق و انگیزه داشت باشید . راه های افزایش انگیزه بسیاری وجود دارد که شما می توانید آن ها را فرا بگیرید و با کمی توجه موفق شوید.

همه کاررا هم خودتان انجام ندهید

معمولاض برون سپاری یکی از ابزار های نوین مدیریت کسب و کار خانگی شناخته شده است .حتی شما که یک کسب و کار خانگی هستید می توانید مشاغل متناسب با کار خود را پیدا کنید و از آنها استفاده کنید و به رشد فروش خود بیافزاید.

شاید در ابتدای کار از این که خودتان تمام کارهایتان را می کنید لذت می برید ولی به مرور زمان که سفارشات زیادی می گیرید مطمئناً توانایی و زمان نخواهید داشت که به این سفارشات پاسخگو باشید پس حتما مشاغل خانگی و یا حتی صنعتی که می تواند کمک شما باشد را پیدا کنید و در این راستا بخشی از کارهایی که می توانید را واگذار نمایید.

هر روز با برنامه تولید کنید

برای مدیریت کسب و کار خانگی شما همانند یک مدیر عامل شرکت چند هزار نفره هستید ولی در وسعت کوچکتر فرقی هم نمی کند که شما در کجا دارید کار می کنید و چه نوع کسب و کار خانگی دارید .

شما باید هرشب برنامه روز قبل خود را تدوین کرده باشید و برای فردا آماده باشید .روزانه باید بر اساس این برنامه کاری فعالیت کنید و بدون برنامه ریزی کارها و سفارشات شما پیش نخواهد رفت و اگر هر روز بخواهید تولید کنید و حتی زمان تولید خود را ندانید چطوری می خواهید تخمین بزنید که چند روز دیگه باید سفارش افراد را تحویل دهید و همیشه شما فردی بد قول خواهید بود و مشتریان از شما فراری خواهند شد.

مدیریت زمان داشته باشید

مدیریت کسب و کار خانگی

برای مدیریت کسب و کار خانگی مدیرت زمان شاخ غول شکوندنه چون وقتی که شما در این مسیر گام برمی دارید و بدلیل اینکه در منزل هم هستید بسیاری از کارهای منزل با کارهای تولیدی شما تداخل پیدا می کند و بعضاً برخی از کارهای منزل برای شما اولویت پیدا می کند .برای اینکه این مشکل پیش نیاید بهتر است مدیریت زمان داشته باشید و این مدیرت زمان دقیقا به شما می گوید در هر کاری چقدر باید متمرکز باشید تا به همه کارها برسید.

ایده های جدید ارایه دهید

مشکل اکثرکسب وکارهای خانگی بعد از مدتی به این جا ختم می شود که ایده ها به پایان می رسد.مدیریت کسب و کار خانگی باید هر روز ایده یابی داشته باشید یا با اعضای منزل و یا با خودتان و دفتر ایده ها تهیه کنید و هر گونه ایده ای که بنظرتان می رسد یادداشت کنید و سعی کنید که این ایده ها اگر اجرایی هستند را در کارتان بیاورید و از آن ایده استفاده کنید

باید یک نکته را متذکر شوم که ایده به تنهایی خوب نیست، بلکه وقتی اجرایی شد شما را موفق می کند.

مدیریت کسب و کار خانگی

برای کاهش هزینه ها فکر کنید

کارمدیریت کسب و کار خانگی و شاید یکی از کلیدی ترین کار ها کاهش هزینه است .اگر دقیقا آنالیز قیمت هر کالا و خدماتی که استفاده می کنید تا محصول و خدمت شما آماده شود را ندانید باید به شما بگویم که شما به زودی ورشکست خواهید شد.

شما باید دقیق ریال به ریال هزینه های خود را بدانید وبرای آن دسته از کالاها و خدماتی که می توانید برنامه ریزی برای کاهش داشته باشید .موقعی شما موفق می شوید که بتوانید دائما این کاهش هزینه را داشته باشید تا قیمت تمام شده شما کمتر شود و در بازار رقابت پیروز باشید.و حاشیه سود شما زیادتر باشد.

کیفیت را بالا ببرید

به هیچ عنوان از کیفیت کالا و خدمات خود کوتاه نیاید .اصلا می دانید راز موفقیت شما در کیفیت شماست نه در قیمت کالا و خدماتی که ارایه می دهید.یک مدیریت کسب و کار خانگی موفق هر روز کیفت خود را رصد می کند و از مشتریان نظر می خواهد و بر اساس نیاز مشتری کیفیت خود را ارایه می دهد .

هر مشتری ممکن است که از شما یک کیفیت بخواهد و براین اساس شما باید توانید خواشته های اورا مدیریت کنید.

مدیریت کسب و کار خانگی

هر روز یادبگیرید

هر روز اگر به آموزش خود اختصاص ندهید بعد از مدتی باید کسب وکارتان را جمع کنید.مدیریت کسب و کار خانگی نیاز به بروز بودن دارد حتی اگر یک کار ساده انجام می دهید .

شما هرروز یک نکته آموزشی در مورد کارتان بیاموزید و آنرا در کارتان اجرایی کنید اون موقع هست که نتیجه کار را به خوبی لمس می کنید.

روزانه می توایند یک فایل صوتی ، فیلم آموزشی ، کتاب و…. هر چیزی که به یادگیری شما کمک می کند را انجام دهید.

سر سخت باشید

مدیریت کسب و کار خانگی نیاز به سرسختی دارد و اگر از کوره در روید و سرسخت نباشید جلوی مشکلات کم می آورید. بازار کسب وکار بازار پر چالش و پر فراز و نشیب است .

برخی از افراد فکر می کنند وقتی که د رخانه نشستند و شروع به کار کردند دیگر هیچ مشکلی ندارند.این افراد کاملا در اشتباه هستند و باید به این افراد بگوییم که باید کمی از خواب غفلت بیدار شوند.

مانند کوه باید استوار باشید و با چالش های پیش رو مقابله کنید.

مدیریت کسب و کار خانگی

شاد باشید

زندگی شاد شما نتیجه و عملکرد شما را بالا خواهد بود و این شاید بقدری در مدیریت کسب و کار خانگی شما اثر دارد که می تواند بر زندگی خانوادگی شما هم اثر بگذارد . هر روز با شادی کار کنید حتی اگر کوهی از مشکلات برشما آوار شده است .

باید به این نکته اشاره کنم هر لحظه شاد کمک به برطرف کردن مشکلات شما می کند وباعث رونق بخشیدن به زندگی و روابط عاطفی شما می شود.

مدیریت مالی داشته باشید

مانند شرکت های بزرک یک دفتر مالی منظم داشته باشید و تمام حساب های خود را در این دفتر ثبت کنید .

در این دفاتر مالی تمام هزینه ها و درآمد ها ثبت می شود و پس از ثبت باید بتوانید یک گزارش استخراج کنید و این گزارش را تحلیل کنید که بتوانید برای مدیریت کسب و کار خانگی از آن استفاده کنید .

مدیریت کسب و کار خانگی

از نرم افزار ها استفاده کنید

در حال حاضر نرم افزار های بسیاری زیادی که بصورت رایگان و حتی با قیمت ها مناسب در بازار وجود دارد که شما می توانید برای مدیریت کسب و کار خانگی خود بهره مند شوید .

شما یا نرم افرار های رایانه استفاده می کنید یا نرم افزار های تلفن های همراه که میلیون ها نرم افزار وجود دارد که برای کسب وکار شما مفید است .

با کمی جستجو و یا با معرفی از افراد اهل فن می توانید این نرم افزار ها را نصب و کسب و کار خود رامدیریت کنید و یک سیستم نظام مند که برخی از شرکت های بزرگ هم ندارند تهیه کنید.

بازارتان را گسترش دهید

هر روز به فکر بازاریابی باشید و بازار خود را گسترش دهید .برخی در مدیریت کسب و کار خانگی خود فکر می کنند که همین مشتری هایی که دارند خوب است و دیگر نیاز نیست که دنبال مشتری جدید باشند.

به این افراد این نکته را یاد آور می شوم که اگر یک دفعه به هر دلیلی این مشتری یا مشتریان فعلی تمایل به همکاری باشما را نداشته باشند شما چه اقدامی انجام می دهید.

آیا شما دچار بحران نخواهید شد؟ آیا کسب و کار شما روبه نابودی نمی رود؟ آیا قسط های شما باقی نخواهد ماند؟ آیا دیگر شما می توانید درآمد داشته باشید؟

همه این موارد و هزاران علت دیگر این نکته را به شما یادآور می شود که اگر هر روز روبه رشد نباشید نمی توانید کسب وکار موفقی را برای خود رقم بزنید.

سخن آخر:

هر روز باید تلاش کنید تا مدیریت کسب و کار خانگی موفقی را برای خود رقم بزنید و تمام اقدامات گفته شده را برای خود برنامه ریزی و اجرا کنید

درمسیرتعالی باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.