می خواهید درمورد شغل تایپ ۱۰ انگشتی بدانید؟

شغل تایپ ۱۰ انگشتی

از پرطرفدار ترین مشاغلی که قابلیت دورکاری دارند شغل تایپ کردن است. یک تایپیست تنها به یک کامپیوتر و مهارت تایپ ده انگشتی نیاز دارد و بعد از آن کسب درآمد آغاز می شود. در این نوشته قصد داریم به تمامی سوالات شما پیرامون شغل تایپ ۱۰ انگشتی پاسخ بدهیم.لطفا همراه ما باشید.

تایپ ۱۰ انگشتی چیست؟

تایپ ده انگشتی صرفا یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری با آموزش و تمرین قابل گسترش است. دوره های زیادی تحت عنوان آموزش مهارت تایپ ۱۰ انگتی در سراسر اینترنت موجود است. ما در این مقاله صرفا برای تکمیل موضوع اشاره ی مختصری به آن می کنیم.

برای شروع کافیست نگاهی به کیبورد کامیپوتر و لپ تاپ خود بندازید. انگشت های اشاره ی خود را بر روی حروف “ب” و “ت” قرار دهید. در این حالت دو دست شما در وضعیت مناسبی برای تایپ ده انگشتی قرار گرفته است:

مهارت تایپ ده انگشتی آن است که بتوانید بدون بلند کردن دستان از روی کیبورد و صرفا با حرکت انگشتان دست با سرعت بالایی تایپ کنید. رمز سرعت بالا در تایپ کردن در این است که به کیبورد نگاه نکنید. در اینجا بد نیست با دو معیار سنجش سرعت تایپ آشنا شویم. آگاهی از این دو معیار باعث می شود شما بدانید تا تبدیل شدن به یک تایپیست حرفه ای چقدر راه دارید.به میزانی که در شغل تایپ ۱۰ انگشتی حرفه ای تر باشید و سرعت بالاتری داشته باشید بدیهی است که میزان درآمد شما نیز بهبود خواهد یافت.

CPM و WPM چیست؟

این دو معیاری برای میزان کلمات و کاراکترهایی هستند که می توانید در دقیقه تایپ کنید. CPM مخفف عبارت character per minute و wpm مخفف عبارت word per minute است. اگر می خواهید بدانید که عدد این دو معیار برای شما چند است کافیست عبارت “سنجش سرعت تایپ” را در اینترنت جستجو کنید.سایت های زیادی به شما پیشنهاد داده می شود که می توانید به صورت آنلاین و کاملا رایگان سرعت تایپ خود را بسنجید. در نهایت عددهایی بعنوان معیار سنجش به شما داده می شود که در سطور بالاتر به آن پرداختیم.

گفته می شود که به طور میانگین تایپ کردن ۳۰ الی ۴۰ کلمه در دقیقه (wpm) و یا تایپ کردن ۱۹۰ الی ۲۰۰ کاراکتر در دقیقه(cpm) نشاندهنده ی این است که شما در سطح خوبی قرار دارید. بدیهی است که اعداد بالاتری برای هر کدام از این دو معیار نشان دهنده ی حرفه ای تر بودن شما خواهد بود. البته همانطور که در ابتدای این نوشته به آن اشاره کردیم تایپ ده انگشتی یک مهارت است که با تمرین کردن و به مرور زمان می توان آن را بهبود بخشید.

تا به اینجای نوشته در مورد چیستی تایپ ۱۰ انگشتی و معیارهایی برای سنجش میزان مهارت در تایپ کردن پرداختیم. حال نوبت به راه های کسب درآمد از طریق تایپ ۱۰ انگشتی می رسد.

تایپ 10 انگشتی

بازار کار تایپ ۱۰ انگشتی چگونه است؟

اگر نخواهیم اغراق کنیم امروزه تقریبا در همه ی مشاغل نیاز به یک تایپیست حرفه ای وجود دارد. اما این موضوع به این معنی نیست که افراد زیادی این مهارت را دارند. سرعت بالا و رقابت زیاد در بازار کار افراد را بر این داشته تا هر چه سریعتر اطلاعات مکتوب روی برگه ها را به کامپیوتر ها منتقل کنند. این اتفاق هر چه سریعتر محقق شود، به همان نسبت منفعت بیشتری برای صاحبان کسب و کار دارد. در چنین شرایطی کسب و کارها به دنبال افراد تایپیست خواهند بود.

کسب و کارها بنا به شرایط کاری خود ممکن است به دنبال افرادی باشند دارای یکی از توانایی های زیر باشند:

توانایی تایپ کردن از روی دستنوشته ها

شاید در ابتدا این کار به نسبت آسان به نظر برسد. اما تصور کنید که دست نوشته ای که به دست شما میرسد چندان خوانا و خوش خط نباشد. بسیاری از افراد پیش نویس های خود را در زمینه های مختلف بر روی برگه می نویسند و به دنبال افرادی هستند تا این نوشته ها را تایپ کند. اما به هر حال اگر بتوانید این مهارت را تقویت کنید می توانید درآمد کسب کنید.

توانایی تایپ از روی صدا

این مهارت نیز بسیار پرطرفدار است. این مورد معمولا زمانی به کار میرود که افراد قصد دارند صداهای ضبط شده را به صورت تایپ شده داشته باشند. صداهای ضبط شده در همایش ها، سخنرانی ها و حتی کلاس های درس نیاز به یک تایپیست با دقت دارند تا به کلمات تبدیل شوند. مهارت تایپ ده انگشتی در این زمینه بسیار برای شما حائز اهمیت است.

توانایی تایپ کردن از روی نوشته ها

این مورد از باقی موارد به نسبت ساده تر است. در این مورد شما باید بتوانید از روی یک کتاب، یک عکس یا یک فایل با سرعت بالایی تایپ کنید. طبیعی است که هر چه سرعت تایپ دو انگشتی شما بالاتر باشد؛ میزان درآمد شما بالاتر خواهد بود.اگر جز کسانی باشید که توانایی تایپ فرمول های ریاضی را به وسیله ی برنامه های تایپ داشته باشند، شانس شما برای کسب درآمدهای بالا بیشتر می شود.این مورد برای رسم نمودار در خلال متن، تایپ کردن کلمات انگلیسی موجود در لابلای متن و تایپ کردن به زبان عربی نیز و در مجموع مهارت در اعراب گذاری برای نوشته ها نیز صدق می کند.

تایپ 10 انگشتی

کسب درآمد از طریق شغل تایپ ۱۰ انگشتی را از کجا آغاز کنیم؟

تا اینجا اطلاعات نسبتا کاملی در مورد شغل تایپ ده انگشتی در اختیار شما قرار بدهیم.اینک نوبت به یک سوال مهم می رسد: کسب درآمد را چگونه آغاز کنیم؟ برای آغاز به کسب درآمد از طریق شغل تایپ ۱۰ انگشتی باید به دنبال افراد یا سازمان هایی باشید که نیاز به تایپیست دارند. برای این موضوع کافیست سری به سایت های کاریابی بزنید. شغل تایپ ده انگشتی و یا تایپیست حرفه ای در میان آگهی های شغلی یافت می شود. به تصویر نگاه کنید:

علاوه بر اینها، شغل تایپ ده انگشتی از جمله مشاغل خانگی است که پتانسیل دورکاری را دارد. بدین صورت که شما می توانید بدون حضور در محل کار از خانه کار کرده و کسب درآمد کنید. برای این مورد نیز کافیست در اینترنت به جستجوی عبارتی مانند “تایپ در منزل”، “دورکاری تایپ”و “فریلنسری تایپیست” و “سایت های استخدام تایپیست” بپردازید.در نتیجه ی تمامی این موارد شما به سایت هایی هدایت می شوید که به استخدام تایپیست می پردازد. پرداختن به مکانیزم کاری این سایتها در این نوشته نمی گنجد. به طور خلاصه بدانید که با داشتن یک پروفایل در این سایت ها، افرادی که به این سایت ها مراجعه می کنند می توانند با شما بعنوان تایپیست ارتباط بگیرند.

درآمد حاصل از شغل تایپ ۱۰ انگشتی

درآمد یک تایپیست به عوامل مختلفی بستگی دارد. بدیهی است که هر چه سرعت تایپ شما و مهارت های مختلفی که دارید گسترده تر باشد، درآمد شما بیشتر است. البته در این میان میزان ساعت کاری که در نظر دارید نیز نقش به سزایی در درامد شما دارد. در مجموع نرخ مشخصی برای این شغل وجود ندارد. میزان درآمد شما در هر زمان علاوه بر موارد ذکر شده به میانگین درآمد سایر تایپیست ها نیز بستگی دارد. بدین معنی که شما معمولا نمی توانید قیمتی بسیار بالاتر از دیگران را در ازای انجام پروژه های تایپ درخواست کنید.

با این حال معیار قیمت گذاری در شغل تایپ ۱۰ انگشتی صفحه در نرم افزار word است. این صفحه شامل نوشته هایی با فونت های رایج مثل “نازنین” در اندازه ی ۱۴ است. قیمت گذاری شما باید براساس تعداد صفحاتی با این ویژگی باشد.

یک نکته

در نهایت مانند هر شغل و مهارت دیگری، به میزانی که بتوانید خدمات بهتری ارائه بدهید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. هر چه نوشته ای که به کارفرما تحویل میدهید دقیق تر و عاری از اشتباهات املایی باشد، هر چه در تحویل کار در وقت مقرر تلاش بیشتری کنید و هر چه با مهارت های مختلفی مثل بازاریابی و مشتری مداری آشناتر باشید، درآمد های زیادی به سمت شما سرازیر خواهد شد. البته از آنجایی که این موضوع مستلزم ساعت های طولانی نشستن است، بهتر است سلامت خود را نیز مدنظر بگیرید.در این زمینه مطالعه در مورد نحوه ی نشستن پشت کامپیوتر می تواند برای شما مفید باشد. امیدواریم این نوشته بتواند راه شما را در شغل تایپ ۱۰ انگشتی روشن کرده باشد. در صورتیکه در این زمینه تجربیات مفیدی دارید که ممکن است برای دیگران مفید باشد، در بخش نظرات نیز همراه ما باشید.

اما چگونه یادگیری تایپ ۱۰ انگشتی را آغاز کنیم؟

شما براحتی می توانید بصورت غیر حضوری تایپ ۱۰ انگشتی را فرا بگیرید و پس از اینکه مسلط شدید نسبت به کسب درآمد اقدام کنید. سامانه ای که برای یادگیری به شما معرفی می شود می تواند این کار را در مدت زمان کم برای شما فراهم کند. از طریق لینک زیر اقدام کنید

ثبت نام آموزش تایپ ۱۰ انگشتی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ورود اعضا

عضویت در سایت مدیرنوین

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)