معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل همان راهی است که شما را به سوی موفقیت راهنمایی می‌کند. با خواندن این کتاب قادر به کسب موفقیت در کار و در کل زندگی خود خواهید بود. اگر می‌خواهید درآمد خود را افزایش دهید و به گروه ثروتمندان بپیوندید، این کتاب برای شما نوشته شده است. آیا رویاهای بزرگی در سر می‌پروانید؟ همین حالا این کتاب را بخرید و از تاثیر گفت انگیز آن بهرمند شوید. اما اگر هنوز قانع نشده‌اید، به خواندن ادامه دهید. مطمئنیم که در پایان این مطلب شما نیز با ما هم‌عقیده خواهید بود که این کتاب چقدر برایتان مفید است.

مشخصات کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

نویسنده: ناپلئون هیل

مقدمه و مترجم: دکتر مهدی نکوئی

ویراستار: حسین یاغچی

ناشر: نگاه نوین(مجموعه کتاب های ضروریات موفقیت)

سال انتشار: ۱۳۹۷

تعداد صفحات: ۳۴۹

موضوع: روانشناسی موفقیت

درباره نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

ناپلئون هیل نویسنده‌ای آمریکایی بوده که در سبک مدرن ادبیات موفقیت شخصی، بسیار پرآوازه و معروف بود. کتاب مورد بحث یا همان کتاب یندیشید و ثروتمند شوید جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان به حساب می‌آید.

جالب است بدانید که ناپلئون هیل در ابتدا کار مصاحبه با افراد برجسته را برای یک روزنامه انجام می‌داد. وی با افرادی از قبیل توماس ادیسون، هنری ورد، الکساندر گراهام بل و… مصاحبه کرده است و تجربیات آنها را در زندگی شخصی خود مورد استفاده قرار می‌داده است. وی همچنین تمامی مصاحبه‌ها را یادداشت کرده و با استفاده از آنها اقدام به نوشتن کتاب‌های مختلف می‌نموده است.

مترجم کتاب بیندیشید و ثروتمند شویددر مورد این کتاب چی می گه؟

بیندیشید و ثروتمند شوید را میت وان سرچشمه‌ی تمام اندیشه هایی دانست که امروز در سراسر جهان برای رسیدن به موفقیت و تحقق رویاها تجویز می شوند.ناپلئون هیل بیش از دو دهه از زندگی جوانی خود را صرف این تحقیق در مورد منطق این کتاب، چنین شاهکاری خلق می شود که در عصر غوغای تکنولوژی و زیرو رو شدن سبک زندگی، همچنان سرآمد است و در فهرست پرفروش های انی حوزه در رتبه‌ی اول می درخشد و به نظر می رسد که این درخشش با مرتبه همچنان ازپس سال های متمادی ادامه داشته باشد .

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید درباره چیست؟

همانطور که گفته شد، ناپلئون هیل اقدام به مصاحبه با افراد موفق می‌کرد. وی در نهایت چنین نتیجه گیری کرد که اگر بتوانیم مانند افراد ثروتمند بیندیشیم، ما نیز ثروتمند و موفق خواهیم شد. در نتیجه فرمولی سیزده مرحله‌ای را تهیه کرد که با استفاده از آن هر فرد می‌تواند اهداف خود را مشخص کند، راز موفقیت را بیابد، تمامی چیزهایی که می‌خواهد را بدست آورد و در نهایت به دسته افراد ثروتمند بپیوندد.

اما فقط این نیست؛ در زمان چاپ این کتاب افراد بسیار زیادی موفق به گریختن از فقر دوران رکود اقتصادی شدند و برای خود رفاه زیادی را فراهم آورند. این امر گواه این ادعاست که شما می‌توانید با خواندن این کتاب به طور قعطی به موفقیت دست یابید.

لازم است بدانید که برای رسیدن به موفقیت و ثروت، راه‌هایی وجود دارند. راه‌هایی که افراد ثروتمند، حتی گاهی به صورت ناخودآگاه، به خوبی آنها را به کار می‌گیرند. اگر شما نیز می‌خواهید از این رازها اگاه شوید، بهتر است خواندن کتاب بینیدشید و ثروتمند شوید را آغاز کنید. در هر فصلی از این کتاب، رازی برای کشف کردن وجود دارد.

ناپلئون هیل می‌گوید :«در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به راز رسیدن به ثروت اشاره کرده‌ام که خودم شخصا از مطالعه زندگی ۵۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد کره زمین کشف کرده‌ اما هیچ اشاره مستقیمی به آنها نکرده‌ام. شما می‌توانید با خواندن هر فصل، یک قسمت از این جورچین بزرگ را درک کنید و قطعات جورچین را در ذهن‌تان، کنار هم قرار دهید.»

این کتاب در میان تمامی کتاب‌های حوزه موفقیت، از جایگاهی بسیار ویژه و متمایز برخوردار است و حاوی حقایق و فرمول‌های واقعی برای دستیابی به موفقیت خواهد بود. بنابراین شما تنها با مسائل تئوری و خسته کننده مواجه نیستید؛ بلکه اصول واقعی و امتحان شده‌ای را می‌آموزید که به طور قطع به موفقیت شما کمک می‌کنند.

در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید چه می‌خوانید؟

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید شامل ۱۳ فصل است که عبارتند از:

 • اشتیاق سرآغاز تمام دستاوردها
 • باور؛ تصویرسازی و باور به تحقق خواسته ها
 • خودتلقینی ابزاری برای اثرگذاری روی ذهن ناخودآگاه
 • دانش تخصصی؛ تجربه یا مشاهدات شخصی
 • تخیل؛ کارگاه ذهن
 • برنامه ریزی سازماندهی شده؛ متبلور شدن اشتیاق در عمل
 • تسلط بر به تعویق انداختن
 • پشتکار؛ تلاش پایدار برای شکل گیری ایمان لازم است
 • قدرت ذهن برتر
 • ذهن ناخودآگاه؛ حلقه ی ارتباطی
 • مغز؛ ایستگاه گیرنده و پخش افکار
 • حس ششم؛ دری به سوی معبد خرد
 • چطور از شش شبح ترس زرنگتر باشید؟

بخش‌هایی ازکتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 • هر کس که طالب پیروزی است باید کشتی‌ها و پل‌های پشت سرش را در آتش بسوزاند و راه‌های عقب نشینی را بر خود ببندد اینگونه است که می‌توان ذهن را در شرایط اشتیاق سوزان برای پیروزی قرار داد و این شرط لازم برای موفقیت است.

 • همه انسان‌ها، وقتی به سنی می‌رسند که از نقش پول آگاه می‌شوند. توجه داشته باشید که خواستن تنها به ثروت نمی‌انجامد. اما مشتاق ثروت بودن، با ذهنیتی وسواس‌گونه و آنگاه برنامه‌ریزی دقیق و تدارک راه‌های رسیدن به هدف و در کنار همه اینها مداومت در پایداری در برابر شداید و مشکلات اسباب غنا می‌گردد.

 • در نتیجه می‌بینید کسانی که مایل به کسب درآمد و ثروت هستند، اما خود از دانش تخصصی لازم بی‌بهره‌اند نباید مایوس شوند. بدانیم که گاه اشخاص از عقده‌ حقارت رنج می‌برند زیرا خود را تحصیل کرده و آموزش دیده نمی‌پندارند. کسی که بتواند گروه متخصصین مورد نیاز را دور هم گرد آورد وآنها را سازمان دهد، خود انسانی آموزش دیده و تحصیل کرده است.

 • اگر خود را به این دلیل که عاشق بوده‌اید و به جایی نرسیده‌اید انسانی نگون بخت در نظر بگیرید، سخت در اشتباهید. بدانید که عاشق واقعی هرگز در شمار بازندگان قرار نمی‌گیرد. عشق به سراغ اشخاص می‌آید, مدت‌ها با آنها می‌ماند و بدون اطلاع قبلی می‌رود. آن را تا روزی که وجود دارد مغتنم بشمارید، اما نگران رفتن آن نباش.  این نگرانی هرگز آن را به سوی شما باز نمی‌گرداند.

نتیجه گیری از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

همواره استفاده از تجربیات دیگران می‌تواند سبب صرفه جویی در وقت و انرژی شود. با این کار در واقع بدون اینکه چیزی را تجربه کنیم، از نتایج آن آگاه خواهیم شد. حال اگر از تجربیات کسانی استفاده کنیم که موفق و ثروتمند هستند چه؟ این کار باعث می‌شود راه میانبر برای رسیدن به موفقیت را طی کنیم و خیلی زودتر از آنچه فکرش را می‌کرده‌ایم، به اهداف خود دست یابیم.

فلسفه وجود این کتاب نیز شاید همین باشد؛ استفاده از تجربیات افراد بسیار موفق، برای رسیدن به موفقیتی شگرف. اگر می‌خواهید زندگی مالی خود را زیر و رو کنید و به رویاهایی که از بچگی در سر می‌پرورانده‌اید، برسید؛ این کتاب مختص شما است. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را بخوانید و به سوی موفقیت رهسپار شوید.

برای خرید این کتاب می‌توانید به این فروشگاه مراجعه کنید و به سادگی، در محیطی امن خرید خود را تکمیل کنید.

مراکز خرید کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید:

۱- فیدیبو

۲-دیجی کالا

۳-آمازون

۴-کتابراه

در مسیر تعالی باشید…

معرفی کتاب های دیگر را نیز مطالعه کنید:

کتاب از خوب به عالی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ورود اعضا

عضویت در سایت مدیرنوین

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)