معرفی کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

معرفی کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

تنها چند دقیقه از میلیاردها دقیقه وقتی که در زندگی خود دارید را به خواندن معرفی کتاب اثر مرکب اختصاص بدهید! مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد!

شاید در ابتدا نام کتاب اثر مرکب چیز عجیبی در نظرتان باشد! اما با مثال ساده ای که خود نویسنده در کتاب زده و ما هم ان را برای شما به طور کامل توضیح می دهیم ، همه چیز را متوجه خواهید شد!

قطعا از خواندن این مقاله لذت می برید و البته پیشنهاد می کنیم پس از خواندن توضیحاتی که در مورد کتاب ارائه کردیم اگر دوست داشتید حتما هم کتاب اثر مرکب را خریداری کنید!

پیشنهادی که احتمال بسیار کمی دارد که بتوانید ردش کنید!

یک سوال جذاب و جالب!

همین ابتدای مقاله یک سوال جذاب والبته بسیار مهم از شما می پرسم و توصیه می کنم که ادامه مقاله را نخوانید و به پاسخ سوال حتما فکر کنید (التبه بعد از فکر کردن و جواب دادن حتما ادامه مقاله را مطالعه کنید!) ،

سوال این است: اگر به شما بگویند بین ۳ میلیون دلار پول نقد (به پول ما چیزی حدود ۴۸ میلیارد تومان!) و ۱ سنت (۱ سنت می شود ۱ صدم دلار که به پول ما می شود ۱۶۰ تومان!) که هر روز ۲ برابر می شود (البته تنها تا ۳۱ روز) یک کدام را انتخاب کنید ، کدام یک انتخاب شما بود؟

خوب فکر کنید و سپس به سوال پاسخ بدهید!

و یک پاسخ به مراتب جذاب تر!

اگر بخواهیم سطحی نگاه کنیم و سریع جواب بدهیم ، قطعا ۳ میلیون دلار را انتخاب می کنیم تا هرچه سریع تر با آن عشق و حال کنیم یا اگر آدم محاسبه گری باشیم در بازارها و یا کسب و کار ها سرمایه گذاری کنیم!

اما اگر بخواهیم کمی تفکر کنیم قطعا یک سنت را انتخاب می کنیم! چرا؟ خب ممکن است بگوید یک سنت فردایش می شود ۲ سنت!

فردایش هم ۴ سنت! مگر قرار است تا کجا بالا برود! اما اشتباه نکنید! با یک حساب سرانگشتی که نه ، با یک حساب دقیق ، شما اگر یک سنت را انتخاب کرده باشید بعد از ۳۱ روز چیزی حدود ۱ میلیارد دلار (دیگر به پول ما قابل محاسبه نیست!) پول دارید!

یعنی بیش از ۳۰۰ برابر آن ۳ میلیون دلار! این اثر شگفت انگیزکتاب اثر مرکب است! البته این محاسبه تنها برای ۳۱ روز است اما شما آن را به تمام زندگی تان تعمیم بدهید تا بفهمید که کار های کوچکی که انجام می دهید یا پس اندازهای کوچکی که دارید بعدها چه تاثیر در زندگی شما خواهند داشت!

همه می توانند چیزی را شروع کند. اما افراد کمی می توانند به پایان برسند.

خب حالا ای که وَگفتی یعنی چَه؟

به زبان ساده و خلاصه یعنی کتاب اثر مرکب ! یعنی اثر گذاشتن چیزهای کوچکی که به آن ها توجه نداریم در زندگی و آیندمان!

آقا اصلا به زبان خودمان بگویم قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود! شاید بگویید ای بابا ما حوصله این حرف های تکراری که مدام همه می گویند را نداریم اما باید داشته باشید!

البته حرفی که درکتاب اثر مرکب زده می شود هم حرفی تکراری نیست و در نوع خودش جدید است! شما نتیجه کارهای کوچکی را که انجام می دهید در کوتاه مدت نمی بینید!

همان طور که خود دارن هاردی می گوید تمام تبلیغاتی که حرف از پولدار شدن در ۵۰ روز یا لاغر شدن در یک ماه را به شما مژده می دهند باید نادیده بگیرید! باید فکر طی کردن یک شبه راه صد ساله را از مغزتان بیرون کنید!

زیرا راه موفق شدن راهی طولانی و پرزحمت است! قرار نیست در این راه زیاد به شما خوش بگذرد! باید زمانی که دیگران خوابند بیدار باشید و زمانی که دیگران استراحت می کنند ، کار کنید!

پاراگراف های بعدی را بخوانید تا قشنگ مطلب جا بیفتد و بیش تر از چیزی که دارن هاردی می خواهد بگوید لذت ببرید!

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب با توضیحی مفصل تر!

اگر پسر باشید و به باشگاه بروید مطمئنا از همان روز اول دنبال بدنی درجه یک هستید! مدام جلوی آینه فیگور می گیرید تا ببینید بازوهایتان چقدر باد کرده!

یا چند تکه از شکمتان می تواند خودش را نشان بدهد! یا سینه هایتان چقدر جلو آمده! اگر هم دختر باشید که به همین صورت (نگذارید زیاد بازش کنم چون در آن صورت مقاله باید سانسور شود!!) اما تغییر خیلی کمی مشاهده خواهید کرد!

البته به جز شادابی ای که به طور قطع در روح و روانتان به وجود خواهد آمد. بدنتان شاید ماه ها بعد حاصل ورزش ها را نشان بدهد! به این می گویند اثر مرکب!

شاید بخواهید بدانید که چه انسان های بزرگی از این قانون استفاده کرده اند! پس ادامه متن را بخوانید! البته فکر می کنم مطلب ممکن است زیادی جا بیفتد و ممکن است خدایی نکرده ته بگیرد پس مواظب باشید!

مردی که با استفاده از کتاب اثر مرکب سوپر میلیاردر شد!

وارن بافت! این پیرمرد پرحاشیه (به قول ارسطو!) کسی است که تمام زندگی اش بر روی اثر مرکب استوار است! او از کودکی شروع کرد به فروختن نوشابه و روزنامه و پول هایش را هر چند کم پس انداز کرد!

همان طور جلو رفت تا این که در نوجوانی و جوانی سرمایه اش را در بورس سرمایه گذاری کرد. سرمایه کم وارن بافت در بورس بیش تر و بیش تر شد تا جایی که توانست یک شرکت را با آن بخرد!

برکشایر هاتاوی شرکتی بود که وارن بافت با سرمایه اش خرید و الان آن شرکت یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان است! و وارن بافت هم سوپر میلیاردری که نامش سال ها در سه رتبه اول ثروتمندترین افراد جهان بوده است!

جالب است بدانید که وارن بافت هنوز هم قانون کتاب اثر مرکب را رعایت می کند!

او با آن همه ثروت ولخرجی نمی کند و غذاهای گران نمی خورد! در خانه ای ساده که چند ده سال قبل ان را خریداری کرده زندگی می کند! هنوز هم هر سنت برایش ارزش دارد و حتی غذاهایش را هم بر اساس قیمت ها انتخاب می کند!

چرا باید به نوشته های دارن هاردی توجه کنیم؟

درست است که دارن هاردی تا قبل از انتشار کتاب اثر مرکب در سال ۲۰۱۰ مشهور نبود اما آدم معمولی ای هم نبود! او برخلاف دیگر سخنران های موفقیت که با حرف هایشان به جایی رسیدند ، قبل از حرف زدن به جایی رسیده بود!

از ۱۸ سالگی کارش را شروع کرد و تا ۲۷ سالگی به موفقیت های بسیاری دست یافت! تا جایی که شرکت او به سالانه ۵۰ میلیون دلار درآمد دست پیدا کرده بود آن هم چندین سال پیش!

پس دارن هاردی مردی است که گفته هایش قبلا او را به موفقیت رسانده و همان طور که خودش در ابتدای کتاب اثر مرکب می گوید با انسان های موفق و ثروتمند بسیاری سر و کله زده است و رازهای زندگی ان ها را دریافته است!

رقیب اصلی شما دیگران نیستند. رقیبت اصلی شما خودتان هستید.

غول هایی (التبه به معنای خوبش!) که با دارن هاردی مصاحبه کرده اند

اسامی رو به رو تنها چند نفر از کسانی هستند که دارن هاردی با ان ها مصاحبه کرده و از زندگی شان و رازهای آن آموخته است!

نام هایی که تنها مصاحبه با یکی از آن ها برای نوشتن یک کتاب اثر مرکب کافی است چه برسد با همه آن ها!

ایلان ماسک (، استیو جابز (موسس اپل) ، بیل گیتس (ثروتمندترین فرد جهان و موسس مایکروسافت) ، مارک زاکربرگ (موسس فیسبوک و میلیاردر) ، هاوارد شولتز و بسیاری دیگر که همگی در زمینه ای کاری خود غولی هستند برای خودشان و جز موفق ترین انسان های حال حاضر جهان و حتی تاریخ کره زمین (گفتیم کره زمین! چه بسا در سیاره های دیگر هم انسان های دیگری باشند! اون قرص های من کو؟!) به حساب می آیند!

و چرا باید کتاب اثر مرکب را بخریم!

کتاب اثر مرکب قیمت مقطوعی دارد و تعداد صفحاتش هم کم هست! از محتوایش هم که قبلا تعریف کرده بودیم. البته نیازی به تعریف ما نیست ، این روز ها اگر از هر کسی که حتی کمی آشنایی با دنیای کتاب اثر مرکب داشته باشد از اثر مرکب بپرسید به احتمال بسیار زیاد از آن تعریف خواهد کرد.

مسئله این جاست که ما برای شکم خود هزینه های بسیاری می کنیم و پول زیادی می پردازیم! و به خوشی ای لحظه ای دست پیدا می کنیم اما به این نکته واقف نیستیم که با پرداخت همان هزینه می توانیم غذایی برای روح و مغزمان تهیه کنیم که لذتی طولانی مدت را نسیبمان می کنید!

مطمئنا هیچ چیز از لذت دانایی بالاتر نیست (البته گاهی اوقات موجب سرخوردگی فرد می شود! زمانی که احساس می کنید زیادی می داند و دیگران به هیج وجه به اندازه او نمی فهمند و عذابش می دهند!)

مطمئن باشید هزینه ای که برای خرید کتاب اثر مرکب می پردازید ، به مراتب کم تر از هزینه ای است که بعدها برای نخواندش خواهید پرداخت است. شما با خرید این کتاب اثر مرکب بر روی خودتان سرمایه گذاری خواهید کرد و بعد ها هم سود بسیار زیادی خواهید برد!

سودی که خود منجر به تولید سود های کلان تر برای شما می شود! البته تنها به اثر مرکب اکتفا نکنید و از خواندن کتاب های دیگر نیز غافل نشوید! از همین امروز شروع کنید ، هیچ وقت دیر نیست!

در مسیر تعالی باشید…

مراکز خرید کتاب اثر مرکب:

۱-آمازون

۲-دیجی کالا

کتاب های دیگررا نیز بخوانید:

۱-معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

۲-معرفی کتاب از خوب به عالی نوشته جیم کالینز

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و عضویت در سایت